Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Poate legal o primarie sa nu vrea sa scoata din ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Poate legal o primarie sa nu vrea sa scoata din evidenta un autovehicul?

Poate legal o primarie sa nu vrea sa scoata din evidenta un autovehicul datorita faptului ca proprietarul are datorii, in conditiile in care respectiuvul autovehicul sa vandut si exista contract de vanzare cumparare?
Va multumesc
george-neagu, moderator
Pot exista hotarari de consiliu local in acest sens.
Va multumesc.

POPA GHEORGHE a scris:

Pot exista hotarari de consiliu local in acest sens.

Este abordare eronata
Exista dispozitie expresa in codul fiscal care impune ordinea de solutiona recereri contribuabili
Daca dv figurati cu debite in evidenta autoritatea fiscala are obligatia sa desfasoare demersuri pentru recuperare debite si ulterior achitarii acestora sa raspunda cererilor dv
Dar daca debitele sa achita esalonat?

ynocentta a scris:

Este abordare eronata
Exista dispozitie expresa in codul fiscal care impune ordinea de solutiona recereri contribuabili
Daca dv figurati cu debite in evidenta autoritatea fiscala are obligatia sa desfasoare demersuri pentru recuperare debite si ulterior achitarii acestora sa raspunda cererilor dv

Multumesc.

Lucian1983. a scris:

Dar daca debitele sa achita esalonat?

ynocentta a scris:

Este abordare eronata
Exista dispozitie expresa in codul fiscal care impune ordinea de solutiona recereri contribuabili
Daca dv figurati cu debite in evidenta autoritatea fiscala are obligatia sa desfasoare demersuri pentru recuperare debite si ulterior achitarii acestora sa raspunda cererilor dv