Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scoatere din evidenta masina vanduta.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scoatere din evidenta masina vanduta.

Am o intrebare? Am vandut o masina, iar la primarie nu vor sa imi parafeze contractul de vanzare-cumparare si sa o scoata din evidenta pentru motivul ca exista impozit pentru apartament neachitat.
E legal?
george-neagu, moderator
Este temeinic si legal
Exista dispozitie expresa in codul fiscal care prevede ca se solutioneaza cu prioritate debitele in evidenta si ulterior succesiv si cronologic cererile contribuabilului