Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestare Decizie a Colegiului Medicilor in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestare Decizie a Colegiului Medicilor in instanta

Doresc sa cunosc daca pot contesta in instanta o Decizie finala (Decizia a fost pronuntata in urma contestatiei catre Colegiul Medicilor teritorial) a Colegiului Medicilor din Romania. Acestia mi-au respins plangerea (ca si CM teritorial) pe motiv de "depusa tardiv". Daca o pot contesta in instanta care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez.

Multumesc.
iulyu_s, utilizator
Buna seara. Avand in vedere ca respingerea plangerii dvs este pe motiv de "depus tardiv", ar fi indicat sa luati legatura cu un specialist, sa ii prezentati toate inscrisurile pe care le aveti, si situatia, si in functie de aceasta veti decide ce este de facutr.

Ati ales varianta cea mai puțin indicată de a va adresa Colegiului.Trebuia să discutați cu un av si sa faceti plângere penală sau acțiune în civil direct, procedură de plangete la CM este facultativă.
iulyu_s, utilizator

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Ati ales varianta cea mai puțin indicată de a va adresa Colegiului.Trebuia să discutați cu un av si sa faceti plângere penală sau acțiune în civil direct, procedură de plangete la CM este facultativă.

Exista plangere penala facuta, si catre alte institutii.
Atunci conteaza mai putin ve solutie o sa adopte colegiul.Oricu în penal durează câțiva ani până se solutioneaxs asa ca mai mergeți din cand in cand la poliție și.presati,întrebați care e stadiul etc..

iulyu_s a scris:

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Ati ales varianta cea mai puțin indicată de a va adresa Colegiului.Trebuia să discutați cu un av si sa faceti plângere penală sau acțiune în civil direct, procedură de plangete la CM este facultativă.

Exista plangere penala facuta, si catre alte institutii.