Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! In cazul demisiei unui angajat in programul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! In cazul demisiei unui angajat in programul Kurtzarbeit ...

Buna ziua! In cazul demisiei unui angajat in programul Kurtzarbeit pot angaja o alta persoana?
Daca da , angajarea se face cu program intreg de lucru si pe urma decizie de reducere a programului conform Kurtzarbeit?
Da, se poate proceda asa cum ati mentionat dvs.
Cei de la AJOFM au spus ca in cazul unei angajari nu putem cere banii de la ei pentru luna respectiva.
Dar daca omul pleaca ,isi da demisia, si este nevoie de altcineva in locul lui,nu poti angaja?
Puteti angaja ...nu exista text de lege care sa va interzica asa ceva.