Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dovada intrare în tara, autoturism. Buna seara, am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dovada intrare în tara, autoturism. Buna seara, am nevoie de ...

Dovada intrare în tara, autoturism.
Buna seara, am nevoie de o dovadă de intrare în țară, a unui autoturism importat din UK. Mi s-a solicitat la SPCRPCIV, pentru evitarea platei taxei vamale. Problema este că am avut rovinieta plătită dar nu mai găsesc chitanță, ce alta dovada as putea sa folosesc ? De unde as putea face rost de chitanță rovinietei. ?
Mulțumesc
Existenta unei roviniete valabile se poate verifica electronic:
[ link extern ]