avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... in 2020 din ianuarie până în octombrie am fost in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

in 2020 din ianuarie până în octombrie am fost in șomaj iar ...

in 2020 din ianuarie până în octombrie am fost in șomaj iar din noiembrie sunt angajata cu contract de munca pe perioada nedeterminata. .Intrebarea mea este: in iulie s ar putea sa fiu disponibilizată, ce acte sunt necesare pt indemnizația de șomaj? Țin să precizez că am vechime in munca mai mare de 15 ani. Mulțumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 24 Februarie 2021
Adriana1974, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:10, 25 Februarie 2021
Nu puteti beneficia de somaj, decat daca veti avea un nou stagiu de cotizare de minim 12 luni .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de indemnizatie de somaj? brezan brezan Am 54 de ani si 34 de ani de munca. Din iulie 2009 pana in octombrie 2010 am fost in somaj. Din noiembrie 2010 pana in mai 2011 nu am avut loc de munca. Din ... (vezi toată discuția)
Mai pot reveni in somaj? diana23ingrid diana23ingrid Buna seara....am fost in somaj si am beneficiat de somaj 2luni de zile...intre timp m am angajat pe perioada nedeterminata și aș beneficia si de cei 30 %din ... (vezi toată discuția)
Am dreptul la somaj? viu viu Anul trecut in octombrie am fost disponibilizata de la o firma. Mi-am depus dosarul de somaj in noiembrie, avand dreptul de somaj 9 luni. In februarie anul ... (vezi toată discuția)