Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... in 2020 din ianuarie până în octombrie am fost in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

in 2020 din ianuarie până în octombrie am fost in șomaj iar ...

in 2020 din ianuarie până în octombrie am fost in șomaj iar din noiembrie sunt angajata cu contract de munca pe perioada nedeterminata. .Intrebarea mea este: in iulie s ar putea sa fiu disponibilizată, ce acte sunt necesare pt indemnizația de șomaj? Țin să precizez că am vechime in munca mai mare de 15 ani. Mulțumesc!
Adriana1974, utilizator
Nu puteti beneficia de somaj, decat daca veti avea un nou stagiu de cotizare de minim 12 luni .