Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cum se complecteaza factura pe luna decembrie?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cum se complecteaza factura pe luna decembrie?

buna,
sunt o pfa care are un contract de colabrare cu un srl. as vrea sa stiu cum anume trebuie completata factura de prestari servici pe luna decembrie a anului 2009, mai exact din data de pana in data de...adica se trece si 1 decembrie, si zilele libere prilejuite de sarbatorile de iarna (ziua nationala,craciun, anul nou) sau trebuie sa scad zilele libere din valoarea facturii? de ex : pe o luna plina (21 zile lucrate) treceam valoarea facturii de 1500 ron. in luna decembrie trec tot 21 de zile lucrate??? sper ca ati reusit sa intelegeti ce vreau sa spun.
multumesc
Pai in contractul de colaborare cum scrie ca sunteti platita ?
Sunteti platita la luna , ziua de munca sau la ore prestate ?
Puteti sa emiteti si o factura cu o valoare mai mare , iar daca nu vor sa va plateasca , o anulati sau stornati si faceti una cu o valoare mai mica . ;)