Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara, în data de 26.02.2021 am venit de la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara, în data de 26.02.2021 am venit de la Baia Mare ...

Bună seara, în data de 26.02.2021 am venit de la Baia Mare la Târgu Mureș cu un camion de 40 de tone fara rovinieta. Voi fi amendat de către toate camerele de rovinieta prin care am trecut sau va fi numai o amendă,cât este cuantumul amenzii, se poate plati jumătate din minim în 48 de ore sau mai pot plati retroactiv rovinieta?Mulțumesc frumos.
LucaSilviu, utilizator
Veti primi doar o singura amenda, dar peste citeva luni va veni la adresa proprietarului camionului acel proces verbal. Amenda este de 250RON si veti putea plati la jumatate in termen de 15 zile.
Mersi mult!