Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua,as dori sa ma ajutati cu un raspuns .Am ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua,as dori sa ma ajutati cu un raspuns .Am construit un ...

Buna ziua,as dori sa ma ajutati cu un raspuns .Am construit un balcon in regim propriu in anul 2009 cu autorizatie de construire cu toata documentatia in regula pina la finalizare.nu am stiut ca trebuie sa-mi elibereze cineva proces verbal pentru terminarea lucrarii.Vreau sa stiu cum si de unde pot lua acest proces verbal de receptie pentru a putea face cadastru si intabulare acestei garsoniere.Multumesc!
Mergeti la Primarie la ghiseul Autorizatii de construire si vi se vor da informatiile necesare.
PV trebuie semnat de o Comisie de receptie formata din : proiectant rezistenta si arhitectura, executant, expert rezistenta, diriginte santier, reprezentant Primarie, beneficiar.
PV trebuie sa respecte dispozitiile Anexei nr. 2 din H.G. 343/2017 privind aprobarea Regulamentului de recepţie a lucrărilor de construcţii şi instalaţii aferente acestora.