Forum Discuţii juridice Executare silită posibilitatea formulării unei acțiuni în ...
Discuție deschisă în Executare silită

posibilitatea formulării unei acțiuni în intervenirea prescripției ...

La posibilitatea formulării unei acțiuni în intervenirea prescripției datoriei.
Creantele inregistrate in 2010 si 2011, creditorul mai are dreptul sa-ti te execute silit? Au trecut cinci ani.

Va mulțumesc!
ar trebui sa dati mai multe detalii. Ce datorie , la cine, cat ati platit, de cand nu ati mai platit, ce s-a intamplat de cand nu ati mai platit, etc
Formulati contestatie la executare si invocati prescriptia.
Daca nu a intervenit vreunul din motivele de intrerupere a cursului prescriptiei.
Creanta emisa de anaf. Am datorii către bugetul de stat.. sunt creante înregistrate în perioada 2010 - 2011. Mi-e mi-a pus poprire pe conturi.

gi-jane2 a scris:

ar trebui sa dati mai multe detalii. Ce datorie , la cine, cat ati platit, de cand nu ati mai platit, ce s-a intamplat de cand nu ati mai platit, etc

puteti face contestatie