Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... pe lg.196/2017 un adm.imobile atestat trebuie sa se ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

pe lg.196/2017 un adm.imobile atestat trebuie sa se recalifice ...

pe lg.196/2017 un adm.imobile atestat trebuie sa se recalifice si sa fie atestat iarasi? in conditiile in care este calificat din 2004 si atestat din 2005 cu vechime in aceasta calificare din feb.2005
In conformitate cu disp L nr 196/2018 toti administratorii de imobile detin obligatia sa exercite atributii aferente calificarii,atestatul avand valabilitate de 4 ani care poate fi reinnoita

ynocentta a scris:

In conformitate cu disp L nr 196/2018 toti administratorii de imobile detin obligatia sa exercite atributii aferente calificarii,atestatul avand valabilitate de 4 ani care poate fi reinnoita

Eu nu contest ca trebuie sa ma înscriu pt. o noua atestare care se face la primărie cu depunerea unui dosar ce conține documente de identitate și diploma de administrator imobile obținut in baza unui curs de recalificare prin Min. Muncii. Intrebarea era dacă trebuie sa fac recalificare prin ministerul muncii care in orasul nostru costa 500 lei și de ce ?