Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Detin un apartament pe care vreau sa il inchiriez
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Detin un apartament pe care vreau sa il inchiriez

Detin un apartament pe care vreau sa il inchiriez . Ma intereseaza care sunt taxele datorate daca as infiinta o firma versus 10 % impozit pe venit din chirii datorat ca persoana fizica .
Se merita ? sunt datile catr stat mai mici ?
multumesc pentru ajutor
george-neagu, moderator