Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Legal, te poate obliga cineva sa faci testarea covid ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Legal, te poate obliga cineva sa faci testarea covid inainte ...

Legal, te poate obliga cineva sa faci testarea covid inainte de o procedura medicala daca nu ai simptome si nu doresti acest lucru, neavand contact cu alte persoane timp de 3-4 saptamani, iar cand a existat contact, a fost la 1,5 m distanta si cu masca?
daca nu doresti, nu doresti nici procedura.
Cred ca va dati seama ca nu isi asuma nimeni un risc ca nu vreti dvs sau altcineva sa va testati.
Va referiți la firma sau la stat?
Daca firma la care lucrați vă cere testarea, ce aveți de pierdut dacă va testați`?
Este o clinica medicala care doreste abuziv, sa mai castige niste bani. Deci bani am de pierdut, 300 Ron la fiecare 2 saptamani.

Dapix a scris:

Daca firma la care lucrați vă cere testarea, ce aveți de pierdut dacă va testați`?

La o clinica medicala care refuza o procedura minora, impunand test covid, care insa nu a oferit documente in vederea consimtamantului acestui fapt.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Va referiți la firma sau la stat?