Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Ce acte sunt necesare pentru ANAF la schimbarea ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Ce acte sunt necesare pentru ANAF la schimbarea presedintelui?

Sunt presedintele unei asociatii sportive din 2008, fara personalitate juridica. Nu am avut activitate in toti acesti ani, doar am depus la ANAF D101 si Dl _S1046. Eu am ajuns la o anumita varsta si am depus demisia din aceasta functie. Demisia a fost aprobata de membrii asociatiei si de Consiliul local, care a desemnat un alt presedinte. Ce acte sunt necesare pentru ANAF, de schimbarea produsa ? Multumesc ! Cu stima ,Stefanescu St.
george-neagu, moderator
Astfel de modificare la o asociatie sportiva nu se anunta la anaf.
Se solicita, prin cerere la Judecatorie, inregistrarea in Registrul Asociatiilor si fundatiilor a Hotararii AG si PV. Judecatoria emite o Incheiere pe care o va trimite si la ANAF, spre informare.
nu au ce solicita la Judecatorie, ca a precizat expres ca e asociatie fara personalitate juridica, deci nu este inscrisa la judecatorie !!!