Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... As dori sa intreb daca in cadrul unei AG la care unul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

As dori sa intreb daca in cadrul unei AG la care unul din membrii ...

As dori sa intreb daca in cadrul unei AG la care unul din membrii comitetutului executiv nu a putut participa din motive personale este posibil ca unul dintre proprietarii prezenti sa ceara demiterea acestuia (neavand. niciun motiv justificat si nicio nemulțumire de exprimat ) din simplul motiv ca vrea el sa ocupe aceasta functie .Adică un membru al comitetului executiv poate fi demis în lipsa lui si fara niciun motiv justificat doar pt ca cineva se autopropune în această funcție?
Va multumesc
Nu este temeinica si legala pretentia de "demitere " membru al comitetului de catre un proprietar
Membrii comitetului execcutiv sunt alesi de catre adunarea generala