Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Urmeaza sa inchei un contract cu o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Urmeaza sa inchei un contract cu o societate din ...

Buna seara!
Urmeaza sa inchei un contract cu o societate din Anglia pentru a presta servicii tehnice intr o insula din Spania, dar mi se cere pentru aceasta formularul A1...ce presupune aceasta mai exact? Cum pot dobandi acest document? Ce taxe ar trebuii sa platesc? Mentionez ca este un contract de liber profesionist (self employed) dar eu nu sunt PFA.
Intrebati la Casa Nationala de Pensii Publice.