Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... BUNA ZIUA! PENTRU UN ANGAJAT CU JUMATATE DE NORMA ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

BUNA ZIUA! PENTRU UN ANGAJAT CU JUMATATE DE NORMA (ASISTENT MEDICAL ...

BUNA ZIUA!
PENTRU UN ANGAJAT CU JUMATATE DE NORMA (ASISTENT MEDICAL CMI) CATE BONURI DE MASA POT SA II DAU LUNAR? CATE ORE LUCRATE SAU ZILE LUCRATE?
MULTUMESC!
Buna ziua,
Daca are functia de baza la dvs. bonurile se dau in functie de zilele lucrate, daca este prevazut in contractul de munca sau in regulamentul intern, numarul de bonuri nu poate fi mai mare decat nr.de zile lucratoare din luna.
DA,ARE FUNCTIA DE BAZA SI CONTRACT DOAR LA MINE.
MULTUMESC PT RASPUNS
Daca are functia de baza , atunci nu conteaza durata timpului de munca mentionata in c.i.m.