avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit o cerere de la Revolut in baza directivelor ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit o cerere de la Revolut in baza directivelor de spalare ...

Am primit o cerere de la Revolut in baza directivelor de spalare a banilor sa le furnizez dovada incasarii in contul meu de la Etoro (o companie de investitii)a platilor pe care le-am facut catre Etoro din contul meu de Revolut.
De asemenea revolut imi cere declaratia de venit de la anaf (declaratia unica).
Este acest lucru legal sau un abuz?
Ultima modificare: Miercuri, 10 Martie 2021
vasilei991, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
perfect normal conform carei legi? chiar stii despre ce vorbesti ?

Ce treaba are revolut sa imi ceara documentele de la anaf ?
Ce treaba are revolut sa imi ceara extrasul de cont din alta banca institutiei?

Conform carei legi e asta normal ? (daca chiar stii despre ce vorbesti omule) - Cum definesti rulaj mare (definitia din lege articol)?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura catre sua servicii intangibile pe declaratia 300? consulting1234 consulting1234 Buna ziua! Livrez servicii de consultanta (intangibile) catre o companie din SUA, am emis o prima factura conform regulilor de impunere a TVA pentru ... (vezi toată discuția)
Pariuri sportive online synergy synergy Doresc sa incep o afacere pe internet in domeniul pariurilor sportive. Daca imi infintez o firma offshore si deschid un cont de nerezident la o banca din ... (vezi toată discuția)
În cât timp trebuie depuse la bancă sumele încasate pentru întreținere de către asociațiile de proprietari? Gbaesu Gbaesu Ce se poate face daca sumele incasate pentru intretinere de asociatia de locatari nu sunt depuse la banca conform legii? (vezi toată discuția)