Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit o cerere de la Revolut in baza directivelor ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit o cerere de la Revolut in baza directivelor de spalare ...

Am primit o cerere de la Revolut in baza directivelor de spalare a banilor sa le furnizez dovada incasarii in contul meu de la Etoro (o companie de investitii)a platilor pe care le-am facut catre Etoro din contul meu de Revolut.
De asemenea revolut imi cere declaratia de venit de la anaf (declaratia unica).
Este acest lucru legal sau un abuz?
vasilei991, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
perfect normal conform carei legi? chiar stii despre ce vorbesti ?

Ce treaba are revolut sa imi ceara documentele de la anaf ?
Ce treaba are revolut sa imi ceara extrasul de cont din alta banca institutiei?

Conform carei legi e asta normal ? (daca chiar stii despre ce vorbesti omule) - Cum definesti rulaj mare (definitia din lege articol)?