Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intro curte comuna fara acordul vecinilor,pot exista ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intro curte comuna fara acordul vecinilor,pot exista constructii..vecinul ...

Intro curte comuna fara acordul vecinilor,pot exista constructii..vecinul a construit iar eu nu sunt de acord cu aceste constructii.....ce ar trebui sa fac k acestea sa nu mai existe.....
Legal, se putea construi numai in baza unui proiect si cu autorizatie de ctie. de la primarie. Pentru obtinere autorizatie de ctie. de la primarie este nevoie de acordul scris al vecinilor dat in fata notarului.
Puteti sesiza primaria, in scris, cu nr. de inregistrare/ data.