avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revenirea in tara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revenirea in tara

Ma aflu de 4 ani in GB, si , dde anul acesta m-am hotarat sa revin in tara.
Timp de 4 ani nu am contribuit cu nimic in tara, la plata somajului, sanatatii, pensiei.
Daca demonstrez ca am fost angajata in GB, si mi-am platit contributiile aici, pot acoperi in tara, plata celor 4 ani de neplata cumva? Va rog un sfat, o idee, ce acte am nevoie de aici sa aduc cu mine in tara fiind folositoare mie etc.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:38, 4 Ianuarie 2010
Ar trebui sa aveti completat formularul E 207 care poate fi însoţit de documente care atestă perioadele de asigurare sau cele echivalente realizate pe teritoriul Marii Britanii.
Multumiri, insa de unde gasesc acest formular? este formular al tarii noastre sau formular al GB?
Îl gasiti aici
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revenire in tara excuseme excuseme Sunt de 4 ani in Anglia, in curand voi ajunge in tara...aici am fost angajata, insa in tara nu am mai platit nimic, adica somaj ,sanatate,pensie....cum imi ... (vezi toată discuția)
Munca in strainatate sonia.maria sonia.maria Daca am lucrat 4 ani in Italia cu acte in regula mi se recunosc in Romania,cum trebuie sa procedez,cui ma adresez?multumesc (vezi toată discuția)
Vechime in strainatate simona3 simona3 Buna ziua, As dori sa aflu cum se poate face dovada faptului ca ai muncit in strainatate ( Italia), in ultimii ani.Precizez ca nu imi trebuie aceasta ... (vezi toată discuția)