Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revenirea in tara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revenirea in tara

Ma aflu de 4 ani in GB, si , dde anul acesta m-am hotarat sa revin in tara.
Timp de 4 ani nu am contribuit cu nimic in tara, la plata somajului, sanatatii, pensiei.
Daca demonstrez ca am fost angajata in GB, si mi-am platit contributiile aici, pot acoperi in tara, plata celor 4 ani de neplata cumva? Va rog un sfat, o idee, ce acte am nevoie de aici sa aduc cu mine in tara fiind folositoare mie etc.
Multumesc anticipat.
Ar trebui sa aveti completat formularul E 207 care poate fi însoţit de documente care atestă perioadele de asigurare sau cele echivalente realizate pe teritoriul Marii Britanii.
Multumiri, insa de unde gasesc acest formular? este formular al tarii noastre sau formular al GB?
Îl gasiti aici
[ link extern ]