avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Cine ma poate ajunta cu sfat am cumpărat o mașină ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Cine ma poate ajunta cu sfat am cumpărat o mașină și nu m-a ...

Cine ma poate ajunta cu sfat am cumpărat o mașină și nu mi-a dat certificatul fiscal
Ultima modificare: Duminică, 14 Martie 2021
MihaiC1989, utilizator
vanzarea e nula, cf. Codului Fiscal
Bun și dacă a avut amenzi și nu a putut sa mi-l deie după vre-o 2 3 luni am făcut cu el un contract decomodat ca îmi împrumută mașina pe un an pana plătește amenzile și a expirat acel an și nici acum nu am văzut fiscalul ce e de făcut?

adriandimitriu a scris:

vanzarea e nula, cf. Codului Fiscal

sa inteleg bine: ati cumparat si apoi ati facut contract de comodat pentru bunul deja cumparat? prelungiti contractul. macar aveti numele trecut pe talon? dar pare o situatie ce se va perpetua
Da am cumpărat și după ce a trecut un an am făcut contractul decomodat nu am cum sa îl prelungesc și nici discalul nu poate sa mi-l deie pt ca nu a terminat cu datoriile nu sunt trecut în talon

adriandimitriu a scris:

sa inteleg bine: ati cumparat si apoi ati facut contract de comodat pentru bunul deja cumparat? prelungiti contractul. macar aveti numele trecut pe talon? dar pare o situatie ce se va perpetua

Problema e ca eu am vândut masina


COVASA a scris:

Din câte văd aici îți cam meriți soarta...

MihaiC1989 a scris:

Cine ma poate ajunta cu sfat am cumpărat o mașină și nu mi-a dat certificatul fiscal



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto fara fiscal DanielHerisanu DanielHerisanu Buna ziua, Eu am o problema serioasa referitoare la inmatricularea auto. Am cumparat o masina in data de 13.11.2015 la ora 19:00 vanzatorul fiind un om ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto diabolik2s diabolik2s Buna ziua sunt nou pe aici si am nevoie de sfatul dumneavoastra. Am vandut o masina inmatriculata la X.Am facut contract de vanzare cumparare ,am facut facut ... (vezi toată discuția)
Am vandut masina fara certificat fiscal cyberpunk cyberpunk Buna ziua. In urma cu un an jumatate am cumparat o masina fara certificat fiscal. Dupa 3 luni de circulat cu ea cu numere rosii, am vandut-o. La fel fara ... (vezi toată discuția)