Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna Seara ! Acum 6 luni am fost condamnat pt ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna Seara ! Acum 6 luni am fost condamnat pt conducere sub influenta ...

Buna Seara !
Acum 6 luni am fost condamnat pt conducere sub influenta bauturilor alcoolice. condamnat cu amenda penala si cheltuieli de judecata,
Astazi m am prezentat la Drpciv pt examenul de redobandire. surpriza a fosc ca doamna de la ghiseu mia spus ca permisul meu nu figureaza ca anulat , drept urmare nu pot sustine examenul de redobandire . Stiti cumva o soluti pt a recupera permisul ? sau sa pot sustine examenul de redobandire ?
Trebuie sa va anuleze permisul, in baza hotararii de condamnare ramasa definitiva. Depuneti o cerere catre comandant.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat