Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Ce se întâmplă in cazul unui contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Ce se întâmplă in cazul unui contract de comodat ...

Buna ziua. Ce se întâmplă in cazul unui contract de comodat in vigoare, in care comodantul a decedat iar moștenitorii bunului imobil dat în folosinta doresc sa rezilieze contractul respectiv dar comodatarii nu? Cum poate fi reziliat contractul de comodat de către mostenitori?
ati dezbatut succesiunea sau aveti un certificat de calitate de mostenitori ? Va trebui sa ii notificati si apoi sa va judecati, apelati la un avocat.