avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. La data de 26.11.2020 am depus dosarul de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. La data de 26.11.2020 am depus dosarul de pensie ...

Bună ziua. La data de 26.11.2020 am depus dosarul de pensie pentru limită de vărstră.. Menţionez că am luctrat 2 ani şi 6 luni stagiu suplimentar. După data de 26.11..2020 am lucrat în continuare, la acelaşi angator, pană la primirea deciziei de pensie. La data de data de 03.03..2021 am încetat contractul de muncă. Vreau să vă întreb dacă trebuie să cer adeverinţă, pentru cele trei luni lucrate, pe care să o depun la Casa de pensii, pentru recalcularea pensiei
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 18:26, 19 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul pensie anticipataam primit decizia pt pensionare anticipată in 13.11.2020.dosarul ... Manea Justina Manea Justina Am primit decizia pt pensionare anticipată in 13.11.2020.Dosarul a fost depus în 24 septembrie 2020. Dacă încetarea raporturilor de munca va fi peste ... (vezi toată discuția)
Iesire la pensie in timpul in care esti angajat tiberiu1001 tiberiu1001 Fiind angajat deja si indeplinind conditiile de iesire la pensie pentru limita de varsta(cu reducerea varstei de pensionare pentru conditii de munca) pot sa ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie Vioreld Vioreld Buna ziua. Imi puteti spune ce acte sunt neceasare la C.J.P. pt recalcularea pensiei? Mentionez ca pensionarul inca munceste. (vezi toată discuția)