Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. La data de 26.11.2020 am depus dosarul de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. La data de 26.11.2020 am depus dosarul de pensie ...

Bună ziua. La data de 26.11.2020 am depus dosarul de pensie pentru limită de vărstră.. Menţionez că am luctrat 2 ani şi 6 luni stagiu suplimentar. După data de 26.11..2020 am lucrat în continuare, la acelaşi angator, pană la primirea deciziei de pensie. La data de data de 03.03..2021 am încetat contractul de muncă. Vreau să vă întreb dacă trebuie să cer adeverinţă, pentru cele trei luni lucrate, pe care să o depun la Casa de pensii, pentru recalcularea pensiei
Da.