Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stabilire salariu 2010
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stabilire salariu 2010

Lucrez in administratia publica locala din luna Ianuarie 2008. Nu am beneficiat de nici un spor la salariu in afara de sporului de vechime si celui de calculator, dupa o perioada de aprox. 6 luni mi s-a facut salariul de incadrare 613 lei pe care il am si in prezent la care se adauga aceleasi sporuri. Bineinteles ca am actionat in instanta primaria pentru acordarea celorlalte sporuri pe care toata lumea le avea si le are si in prezent dar :-/ nimic, am pierdut toate procesele.
Va rog sa mi spuneti ce salariu voi avea in 2010 si daca mi se pot adauga aceste sporuri, asa cum prevede Legea 330/2009, chiar daca nu am hotarire judecatoreasca pentru ele.
Mentionez ca sunt referent asistent 3.
Va multumesc.
Daca toti colegii Dvs. au beneficiat pana acum de sporul de dispozitiv de 25% obligatroriu trebuia sa beneficiati si Dumneavoastra.Caz asemanator am fost si eu,dar am castigat in instanta dispozitivul inclusiv retroactiv de la data intrarii in vigoare.Conform noii legi acest spor este cuprins din acest an in salariul de baza,exceptie facand bibilitecarii carora li se acorda separat dispozitiv de 25%.Momentan este un haos in ce priveste aplicarea acestei legi.Clar ca suntem la mana contabililor care daca au studii superioare e...binisor dar daca au studii medii..vai de noi:rtfm:Nu inteleg de ce ai pierdut dispozitivul in instanta?