Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara!Am și eu o nelămurire.Am un vecin care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara!Am și eu o nelămurire.Am un vecin care spune că ...

Bună seara!Am și eu o nelămurire.Am un vecin care spune că a cumpărat o bucată din gradina pe care eu o moștenesc acum.El spune că ar fi cumpărat de la un cumnat (el nu ar fi avut drept)dar cu un contract încheiat de mâna , pentru că legal nu se putea. El continuă să construiască pe acel teren dar eu nu vreau să îl mai las.Cum aș putea proceda ca să nu mai construiască pe terenul meu?
Mai nou am aflat că a fost la primărie și a plătit impozit pe terenul pe care îl ține abuziv pe anul acesta.Mă poate afecta în vreun fel?