avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de inserție și CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de inserție și CCC

Buna ziua ! Am un copilaș care urmează să împlinească 2 ani . Soțul meu este in stimulent de inserție până în aprilie anul viitor. De curând am aflat că sunt însărcinată . As dori sa știu dacă soțul poate intra din stimulent de inserție in indemnizație pentru creșterea copilului care se va naște . Va mulțumesc anticipat !
Ultima modificare: Duminică, 21 Martie 2021
madalinamonica91, utilizator
Cel mai recent răspuns: madalinamonica91 , utilizator 16:17, 21 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, soțul poate intra din plata stimulentului de inserție in indemnizația pentru creșterea copilului care se va naște
Va mulțumesc frumos !

Cornel Vasile a scris:

Da, soțul poate intra din plata stimulentului de inserție in indemnizația pentru creșterea copilului care se va naște

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil Roby85 Roby85 Buna ziua. Sotia mea se afla in urmatoarea situatie si am dori sa stim daca vom beneficia de indemnizatie de crestere copil: In luna iunie 2017 a absolvit ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie Karmen B Karmen B Buna ziua. Am o nelamurire si as dori un raspuns clar. Ma aflu in situatia in care sotul meu a primit stimulentul de insertie .copilul este nascut pe 26 ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie pentru tatal copilului OanaSimion OanaSimion Buna ziua, As dori sa stiu cateva raspunsuri in privinta acestui stimulent de insertie. Sunt studenta ( din octombrie anul acesta, primul an de studiu). Sotul ... (vezi toată discuția)