Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de inserție și CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de inserție și CCC

Buna ziua ! Am un copilaș care urmează să împlinească 2 ani . Soțul meu este in stimulent de inserție până în aprilie anul viitor. De curând am aflat că sunt însărcinată . As dori sa știu dacă soțul poate intra din stimulent de inserție in indemnizație pentru creșterea copilului care se va naște . Va mulțumesc anticipat !
madalinamonica91, utilizator
Da, soțul poate intra din plata stimulentului de inserție in indemnizația pentru creșterea copilului care se va naște
Va mulțumesc frumos !

Cornel Vasile a scris:

Da, soțul poate intra din plata stimulentului de inserție in indemnizația pentru creșterea copilului care se va naște