Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana Mi se ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana Mi se cere să ...

Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana
Mi se cere să plătesc la bancă banii la cursul de vânzare al valutei
Vi se pare normal?
despre ce suma este vorba ? cumparati de la firma sau de la privat ?
De la Casa Auto Iași
Un Peugeot 30000 euro
Mi se cere să plătesc la o anume banca suma in lei asociata ratei de vânzare euro
Cumpăr pe persoană fizica

sachelariec a scris:

Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana
Mi se cere să plătesc la bancă banii la cursul de vânzare al valutei
Vi se pare normal?

sachelariec, utilizator
nu au voie sa incaseze suma asta numerar.
Aveți banii în EURO, și vreți să plătiți direct în moneda euro`? Firma asta dacă e serioasă, ar trebui să aibă la bancă și un cont în euro, să nu piardă clienții la cursul de schimb valutar.
Dapix, utilizator
Tranzactiile comerciale intre entitati romane sunt obligatoriu in lei. Regulamentul BNR nr. 1/ 1991. Exista si exceptii, dar nu cred ca va incadrati