Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana Mi se ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana Mi se cere să ...

Vreau să cumpăr o mașină cu banii in mana
Mi se cere să plătesc la bancă banii la cursul de vânzare al valutei
Vi se pare normal?
Sunt de acord
Dar sa.platesc la cursul normal nu la cursul de vânzare al băncii .Sunt pe persoană fizică.

adriandimitriu a scris:

Tranzactiile comerciale intre entitati romane sunt obligatoriu in lei. Regulamentul BNR nr. 1/ 1991. Exista si exceptii, dar nu cred ca va incadrati

cursul valutar e o clauza contractuala. ea formeaza pretul de platit. in lipsa pretului determinat, nu exista vanzare