Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa deschid un studio de fitness, problema acte
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa deschid un studio de fitness, problema acte

Vreau sa deschid un studio de fitness, in Iasi, doar clienti personali pe baza de programare. Nu sala clasica cu aparate.Precizez ca nu comercializez nimic. Mi-am facut singur un srl cu cod caen 9313. Am gasit un spatiu care e foarte ok pentru ce vreau eu sa fac dar in cf e trecut spatiu locativ. Am inteles de la contabila ca nu pot obtine autorizatia de functionare de la primarie in cazul asta. Am intrebat si o firma care se ocupa cu infiintarea firmelor,actelor,etc . La fel.Ce solutii am ? Neaparat sa fie spatiu comercial ? Imi e greu sa cred ca toate blocurile de la parter , unde sunt activitati, sunt prevazute sau transformate in spatii comerciale. Va multumesc
Alexu17, utilizator
intr-adevar spatiul nu e musai sa fie comercial, dar in nici un caz nu poate fi de locuit. in afara de asta, e nevoie sa aveti acorduri/ autorizari ISU, DSP, asociatie locatari, etc., eventual contracte separate cu furnizorii de utilitati,... si astea inainte de cererea de la primarie.