Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Buna seara, va solicit ajutorul.Sotul.meu este ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Buna seara, va solicit ajutorul.Sotul.meu este reprezentantul ...

Buna seara, va solicit ajutorul.Sotul.meu este reprezentantul legal al companiei noastra si acum ceva timp a solicitat sistarea colaborarii pentru promovarea serviciilor societatii publicate pe un site si rugamintea de a nu mai fi reofertati pe viitor. Problema este ca, reprezentatii site-ului sunt agansanti si periodic il contacteaza telefonic sau pe emailul societatii ptr reofertari.Exista o solutie in regulamentul Gdpr care sa acopere si reprezentantul.legal persoana fizica aferenta societatii pj? Este frustrant sa fi contactat cu regularitate si cu insistenta si dorim sa gasim o portita prin care sa putem stopa acest eveniment neplacut.

Multumesc
GDPR interfateaza firmele cu persoanele fizice, asa ca nu va prea ajuta. nici SPAM nu este, fiindca telefoanele nu sunt date de roboti, sper.
exista mijloace tehnice: foldere junk, blocare de numere de telefon, etc.