Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna seara! As dori sa știu dacă am nevoie de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna seara! As dori sa știu dacă am nevoie de autorizații ...

Buna seara!

As dori sa știu dacă am nevoie de autorizații in situația in care achiziționez produse alimentare pe care sa le introduc intr-un pachet cu produsele mele - de exemplu, cumpăr dulceața sau bomboane de ciocolata deja ambalate și le depozitez la mine pana pregătesc coletul final către client.
Având in vedere ca nu exista manipulare directa a produsului, fiind ambalat, dar totuși eu realizez ultima depozitare - am nevoie de autorizatiile care sunt, de obicei, necesare in cazul producției de produse alimentare?

Mulțumesc!
daca va declarati firma de productie, va trebuie autorizatii de productie. dupa parerea mea ar trebui sa obtineti autorizatii pentru retail alimentar cu produse preambalate, dar depinde cum aveti codul CAEN.