Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua..Va rog ... 8 familii locuiesc în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua..Va rog ... 8 familii locuiesc în locuințe de servici ...

Bună ziua..Va rog ...
8 familii locuiesc în locuințe de servici ,de acum 20 ani, au fost ale Spitalului, fiind angajații lor, dispensar ,cabinet erau ruine,neavând nimic au construit o camera ,strictul necesar având autorizație și plătind chirie.
În 2015 a preluat Consiliul Județean tot plătind în continuare chirie. Acum au primit notificări sa evacueze în termen de 60 zile acele imobile fiind cu ch
iriile plătite pana la sfârșitul anului.
În notificare spefica nu au voie sa ia nimic ei investind ,nu -i despăgubește.
Doresc sa ia un Avocat ,nu pot face mai
nimic dar măcar sa -i despăgubească și sa treca mai mult timp acesta fiind prea scurt 60 zile..
Mulțumesc.
Sa atace în instanta urgent și sa solicite în paralel prelungirea perioadei pana la soluționarea litigiului.