Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La 68 de ani, după trei prelungiri de CIM determinat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La 68 de ani, după trei prelungiri de CIM determinat (de 12 ...

La 68 de ani, după trei prelungiri de CIM determinat (de 12 luni fiecare), i s-a făcut CIM nedeterminat.
Se poate?
Da, se poate face asa ceva.
buna ziua, puteti sa-mi spuneti va rog si care este baza legala care permite transformarea cim determinat in cim nedeterminat ?... ma gasesc exact in situatia expusa mai sus la care dvs ati raspuns ca se poate asa ceva .....multumesc frumos

Cornel Vasile a scris:

Da, se poate face asa ceva.

Art.41 Codul Muncii si art.118 din Legea 263/2010
Cornel Vasile, Consilier juridic