Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se poate afla daca pe locuinta care iti este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se poate afla daca pe locuinta care iti este domiciliu a ...

Cum se poate afla daca pe locuinta care iti este domiciliu a fost inregistrat la notariat un contract de uzufruct sau un act de donatie incheiat de catre o ruda si unul din parintii supravietuitori?Ruda respectiva are si ea domiciliul in aceeiasi locuinta si nu are nici un venit dar doreste sa aiba grija de parintele supravietuitor care are pensie de urmas.
Date despre imobil puteti obtine printr-un extras de carte funciara sau puteti incerca sa adresati o cerere Camerei Notarilor in care sa dovediti si interesul informatiilor solicitate.