Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am nevoie de acord de functionare la un cabinet ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am nevoie de acord de functionare la un cabinet veterinar?

Buna ziua! Urmează să deschid un cabinet veterinar care va include si un mic spatiu de vanzare produse (hrana, accesării animale). Sunt la stadiul în care trebuie să depun actele pt primarie. Mi s a spus prima data ca am nevoie de acord de functionare. Cand am sunat ultima data doamna de la telefon mi a zis ca pt cabinete trebuie depus doar orarul de functionare , având cod caen 7500 ca fiind principal. Apoi i am spus că pe lângă cel principal mai am si alte coduri caen secundare, printre care și 4776( comert cu amănuntul.....hrana animale) . Din acest punct al discuției n am mai inteles nimic. Ce ar trebui sa fac? Daca depun doar orarul de functionare risc amenda? Daca depun pt acord de functionare pot sa incep activitatea pana ies actele ? Multumesc!
george-neagu, moderator
trebuie sa lamuriti problema cu primaria, sunt conditiile lor pentru emiterea acordului. nu riscati amenda, fiindca inca nu ati fost autorizata. amenda o puteti primi daca incepeti activitatea fara aceste autorizari