avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 417 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Activitati educative efectuate in CO Buna ziua! Sunt ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Activitati educative efectuate in CO Buna ziua! Sunt cadru didactic in invatamant prescolar si conform ...

Buna ziua! Sunt cadru didactic in invatamant prescolar si conform noului ordin al ministrului vacanta de primavara s-a stabilit pe perioada 2 aprilie - 4 mai 2021. Tot in acest ordin scrie ca se pot desfasura activitati educative cu acordul DSP.
Daca eu sunt trecuta in concediu de odihna, pot fi obligata sa vin pentru aceste activitati educative?

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:28, 3 Aprilie 2021
Daca sunteti trecuta in concediu de odihna, nu puteti fi obligata sa veniti pentru aceste activitati educative.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua ! sunt cadru didactic si in perioada 12-29.04.2021 ... viochi viochi Buna ziua ! Sunt cadru didactic si in perioada 12-29.04.2021 mi s-a cerut, in data de 01.04.2021, modificarea cererii de concediu de odihna aferente anului ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna alexandra910523 alexandra910523 M-am angajat in octombrie 2015 la o gradinita si concediul de odihna mi-a fost impus de angajator in perioada sarbatorilor de Craciun cand gradinita a fost ... (vezi toată discuția)
Concediul legal in invatamant?... ViorelaAbrudan ViorelaAbrudan Buna ziua, sunt cadru didactic la o scoala, din cate stiu legea prevede 62 zile lucratoare pe an scolar. Pana la terminarea cursurilor s-au efectuat 15 zile ... (vezi toată discuția)