Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Activitati educative efectuate in CO Buna ziua! Sunt ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Activitati educative efectuate in CO Buna ziua! Sunt cadru didactic in invatamant prescolar si conform ...

Buna ziua! Sunt cadru didactic in invatamant prescolar si conform noului ordin al ministrului vacanta de primavara s-a stabilit pe perioada 2 aprilie - 4 mai 2021. Tot in acest ordin scrie ca se pot desfasura activitati educative cu acordul DSP.
Daca eu sunt trecuta in concediu de odihna, pot fi obligata sa vin pentru aceste activitati educative?

Daca sunteti trecuta in concediu de odihna, nu puteti fi obligata sa veniti pentru aceste activitati educative.