Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna recent am avut un accident. S-a oprit un camion ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna recent am avut un accident. S-a oprit un camion pe drum european ...

Buna recent am avut un accident.
Sa oprit un camion pe drum european in spatele lui au fost doua masini eu am fost al treilea si am intrat in ei fiindca az franat brusc si nu am mai putut evita.
Faza e ca am avut itp expirat ca am uitat de el si pe mine au pus vinovat.
Intrebarea ar fi urmatorul poate sa refuze asiguratorul despagubire la pagubiti din cauza ca am avut itp expirat?
Nu am luat amenda din cauza itpului dar au retinut Talonul.
Mentionez ca cel din fata are casco.
Te-au pus vinovat ca nu ai pastrat distanta.
Asigurarea o sa despagubeasca.