avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1415 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna recent am avut un accident. S-a oprit un camion ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna recent am avut un accident. S-a oprit un camion pe drum european ...

Buna recent am avut un accident.
Sa oprit un camion pe drum european in spatele lui au fost doua masini eu am fost al treilea si am intrat in ei fiindca az franat brusc si nu am mai putut evita.
Faza e ca am avut itp expirat ca am uitat de el si pe mine au pus vinovat.
Intrebarea ar fi urmatorul poate sa refuze asiguratorul despagubire la pagubiti din cauza ca am avut itp expirat?
Nu am luat amenda din cauza itpului dar au retinut Talonul.
Mentionez ca cel din fata are casco.
Cel mai recent răspuns: mariustz , utilizator 21:43, 31 Martie 2021
Te-au pus vinovat ca nu ai pastrat distanta.
Asigurarea o sa despagubeasca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident masina daniela ciocoiu daniela ciocoiu Am avut un accident de masina pe un drum european. Se spune ca noi suntem vinovati pt ca am lovit masina din spate pt ca nu am putut evita. Eram pe banda a ... (vezi toată discuția)
Rca catalinstefan catalinstefan am fost lovit din spate de catre o masina si impins in alta masina, pe data de 24.02.2011. A venit politia la locul acidentului si a stabilit ca masina in care ... (vezi toată discuția)
Contestatie pv - vinovat legal? cu moralitatea cum ramane? bibamania1981 bibamania1981 Buna ziua, Am nevoie rapid de un sfat referitor la urmatoarea situatie. Conduceam pe A1, banda II, cu viteza legala. Din spate mi-a facut semnale luminoase ... (vezi toată discuția)