Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contabil sau Economist, care sunt diferentele? Buna, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contabil sau Economist, care sunt diferentele? Buna, Sunt licentiata in Stiinte Economice, am terminat ASE-ul, ...

Buna,
Sunt licentiata in Stiinte Economice, am terminat ASE-ul, iar la ultimele doua locuri de munca am fost incadrata cu cod COR 263102. Dar la locul actual de munca, inceput in 03.2021 am fost incadrata ca si contabil cu cod COR 331302. Intrebarea mea este ,daca sunt ok incadrata acum, avand in vedere ca am studii superioare. Din cate am inteles eu 331302 este pentru studii medii , iar 263102 pentru studii superioare? Multumesc
Ati inteles corect ....331392 este codul COR pentru contabil ,iar 263102 pentru Consilier/expert/inspector/referent/ economist in economie generala
Inainte de angajare,la interviu,concurs,etc ati discutat si despre denumirea postului pe care urmeaza sa-l ocopati?