Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, am primit titlu executoriu si somatie de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, am primit titlu executoriu si somatie de la ANAF ...

Buna seara,

am primit titlu executoriu si somatie de la ANAF pentru amenda covid, Procesul verbal de amenda a fost anulat in instanta anul trecut, iar la ANAF am trimis de la inceputul lui februarie cerere de stregere debit, cu copia Hotararii definitive legalizate. Cu toate aceastea nu au operat stingerea si au inceput executarea. Ce pot face ? O contestatie la executare pe motiv ca...Cer anularea titlului executoriu si suspendarea executarii pina la solutionare ? Multumesc
Depuneti contestatie la executare.
Buna ziua, multumesc, asta o sa fac. Se poate va rog sa ma ajutati cu doua nelamiruiri ? Ce anume cer, anularea titlului sau a executarii ? La motivele de drept la ce as putea face referire ? Ma gandesc la 712-714 din codul de procedura civila si 260 si 261 din codul de procedura fiscala ( acestea apar si pe titlul executoriu la referirea privind dreptul la contestatie). Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc. Da, asa stau lucrurile. Din pacate nu suntem in siguranta nici atunci cand facem demersuri si depunem dovezi. Trist.