avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Este legal sa înregistrezi pe cineva ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Este legal sa înregistrezi pe cineva intr-o institutie ...

Buna ziua! Este legal sa înregistrezi pe cineva intr-o institutie fără ca aceea persoana sa știe?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:31, 6 Aprilie 2021
Nu este o infracțiune dar înregistrarea respectivă nu are nici o valoare intr un eventual proces.
Si cu ce va ajuta ,daca faceti asa ceva?
Doamna director nu recunoaște ce vorbește, de obicei.
Nu este singurul conducator de institutie care procedeaza asa ceva ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vatamare corporala - anulare permis dariusrobert dariusrobert Pt infractiunea de vatamare corporala din culpa prev de art 184 cod penal,se va anula permisul soferului vinovat? (vezi toată discuția)
Obiectele primite pe inventar iulianalabont iulianalabont buna, lucrez la o institutie de stat si am primit un aparat electronic pe inventar. problema este ca eu nu mai detin acest aparat dintr-un motiv anume si ... (vezi toată discuția)
Sunt abuzat de directorul institutiei la care lucrez ContSters291715 ContSters291715 VA ROG SA CITITI ACEASTA POSTARE . sunt angajat al unei institutii. in data de ... am participat la o sedinta fulger la care au participat conducatorii ... (vezi toată discuția)