Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața ! În urma unor lungi investigații, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața ! În urma unor lungi investigații, am primit ...

Bună dimineața !
În urma unor lungi investigații, am primit un răspuns oficial din partea Biroului Județean Teleorman al Arhivelor Naționale legat de deținătorul legal al arhivei salariale ale unei întreprinderi care nu mai există. În decurs de 5 luni i-am adresat acestui lichidator judiciar 2 cereri pentru eliberarea unei adeverințe salariale (salarii și sporuri) dar nu am primit niciun răspuns până acum și nici telefonic nu poate fi contactat. Este vorba despre "Dimofte IPURL". Ce posibilități credeți că aș mai avea să intru în posesia acelei adeverințe ?
Fie sesizati ITM-ul, fie acționați in instanta.