avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Tatălui meu i s-a dat prin certificat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Tatălui meu i s-a dat prin certificat de mostenire ...

Buna ziua. Tatălui meu i s-a dat prin certificat de mostenire cladiri de locuit si terenuri, avand cota parte impreuna cu surorile lui si mama lui. Daca tatăl meu moare, cota parte imi revine mie ori se imparte doar la ceilalti mostenitori?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 20:36, 7 Aprilie 2021
Va revine dvs, mamei și celorlalți frați ai dvs (daca mai aveti), după ce veti dezbate succesiunea tatalui
Ultima modificare: Miercuri, 7 Aprilie 2021
raluk0207, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extindere mostenire ileanadraghici ileanadraghici buna seara, acum 10 ani a decedat tatal meu ,am facut taxa de succesiune cu mama si sora mea pentru bunurile imobile( terenuri si casa) cuprinse in titlul de ... (vezi toată discuția)
Mostenire liviughita liviughita Tatal meu a decedat in 2001,el a fost casatorit legal cu mama mea din 1970. Dupa decesul tatalui meu ,am dezbatut mostenirea cu mama ,si conform legii a fost ... (vezi toată discuția)
Un fel de mostenire romica.b romica.b sotia mea are o sora si impreuna mai au doi frati de tata . In urma cu 13ani tatal lor a murit , iar acum doi ani a murit si mama fetelor. Nu sa facut ... (vezi toată discuția)