Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Tatălui meu i s-a dat prin certificat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Tatălui meu i s-a dat prin certificat de mostenire ...

Buna ziua. Tatălui meu i s-a dat prin certificat de mostenire cladiri de locuit si terenuri, avand cota parte impreuna cu surorile lui si mama lui. Daca tatăl meu moare, cota parte imi revine mie ori se imparte doar la ceilalti mostenitori?
Va revine dvs, mamei și celorlalți frați ai dvs (daca mai aveti), după ce veti dezbate succesiunea tatalui
raluk0207, utilizator