Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... sesizare CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

sesizare CEDO

Unde se poate adresa o persoană pentru a putea adresa o sesizare la CEDO?
Da, acesta este formularul.
Motivarea trebuie sa vizeze ce text de lege din conventie s-a incalcat.
Daca aveti si un precedent de la CEDO il puteti indica.Oricum, Curtea isi cunoaste propria practica.

avocat Claudiu Lascoschi
Mulţumesc pentru răspunsurile foarte competente.