avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua! Azi am patit ceva ce nu credeam ca o sa ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua! Azi am patit ceva ce nu credeam ca o sa apuc sa vad ...

Buna ziua! Azi am patit ceva ce nu credeam ca o sa apuc sa vad in instante. o actiune avand ca cerere de suspendare a actului administrativ, s-a judecat fara niciun fel de documentatie administrativa. Eu practic nu stiam daca pot invoca motive noi de nelegalitate in functie de aceasta?
1) Ce motiv de recurs este incident in cauza ?
2) Este posibil sa se judece o cerere de contencios administrativ in lipsa oricarei probe?

Alte discuții în legătură

Invocarea nelegalității Alabastru2015 Alabastru2015 Bună ziua! Cine poate să îmi dea o lămurire pentru următoarea situație? Am cerut constatarea nulității (pe cale de acțiune) a unui act admin-fiscal, ... (vezi toată discuția)
Exceptia de nelegalitate Tirlea Andrei Tirlea Andrei Se poate ridica, in cadrul unui proces in contencios administrativ, exceptia de nelegalitate a altui act administrativ ce reprezinta fundamentul emiterii ... (vezi toată discuția)
Exceptie de nelegalitate act administrativ leusan leusan Contestatorul poate invoca exceptia de nelegalitate a actului administrativ pe care il contesta,la primul termen? Poate cere contestatotorul judecarea in ... (vezi toată discuția)