Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj bunuri-Bună ziua, Doi soti au divortat,dar nu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj bunuri-Bună ziua, Doi soti au divortat,dar nu au facut partajul. Ce ...

Bună ziua,
Doi soti au divortat,dar nu au facut partajul. Ce se intamplă in cazul decesului unuia dintre ei? Pot face partajul succesorii?
Vă multumesc.
Daca are moștenitori va judecati cu aceștia dar dacă nu are eu va recomand sa deschide procesul ca sa nu aveți surprize neplăcute.
Mergeti la avocat ca sa aflați ipotezele pe larg.
Vă mulțumesc pentru răspuns.