avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Coproprietari sunt decedati, supliment mostenire ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Coproprietari sunt decedati, supliment mostenire pentru unul ...

Coproprietari sunt decedati, supliment mostenire pentru unul dintre ei, este necesar ca interesatul (eu) sa intabulez dreptul de mostenire al ultimuli decedat ?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 21:19, 9 Aprilie 2021
Depinde ce vreti sa faceti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare 1/2 dintr-un teren si casa alexiodi alexiodi buna seara. doresc sa intabulez 1/2 dintr-un teren si casa. 1/2 am intabulat de pe partea bunicii mele in 2010,intregul fiind 1/2 mama strabuicii si o sora ... (vezi toată discuția)
Teren cu titlu de proprietate, fara intabulare, cu mai multi mostenitori Ileana_D Ileana_D Pe un teren arabil, exista un titlu de proprietate pe care sunt trecute 3 persoane, dintre care doua sunt de mult decedate si nu s-a facut succesiune sau ... (vezi toată discuția)
Recuperare cheltuieli cadastru si intabulare teren arabil arlandh arlandh Buna ziua! In baza Legii 18/1991 a fost emis titlul de proprietate pentru 6 ha teren arabil, avand ca autor pe bunicul (decedat) si ca mostenitori pe 2(doi) ... (vezi toată discuția)