Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Am o intrebare despre urmatoarea cerere ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Am o intrebare despre urmatoarea cerere pentru judecata ...

Buna ziua! Am o intrebare despre urmatoarea cerere pentru judecata in lipsa prezentei mele, este corect modul de scriere sau trebuie modificat ceva? Va rog sa ma ajutat. Este vorba de recuperarea cheltuielor de judecata dintr-un proces anterior (proces: cerere de valoare redusa)

In antetul paginii in partea stanga voi preciza numarul dosarului si completul de judecata.

Domnule presedinte,
Subsemnatul ... cu domiciliul ... in calitate de reclamant in dosarul .... cu termen la ..... va rog sa admiteti judecarea cauzei in lipsa si pe baza probelor anexate la dosar si anume chitanta .., ordin de plata.. conform art 223 alin 3
data si semnatura.

Va multumesc frumos tuturor!
IonescuEduard, utilizator
Este suficient cum ati formulat dvs nu există ,,modele impuse" .important este să rezulte nr dosarului si ce anume doriti..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat