Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... model cerere judecata in lipsa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

model cerere judecata in lipsa

Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati cu un model cerere pentru a nu ma mai prezenta la proces intr-un dosar unde sunt parte vatamata dar nu m-am constituit parte civila.Multumesc.
Domnule presedinte,
Subsemnatul ... cu domiciliul in ... reclamant/parat in dosarul .... cu termen la ..... va rog sa admiteti judecarea cauzei in lipsa conform art 223 alin 3 C.Pr.Civ..
numele in clar dara
semnatura
Eventual scrisa la calculator ca sa se poata citi usor.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
multumesc