Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Vanzare auto, talon adresa neschimbata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Vanzare auto, talon adresa neschimbata

Bună ziua!
As aprecia o părere avizată în următoarea speță: doresc sa vand masina, proprietate personala; acum câteva luni mi-am schimbat buletinul, astfel încât adresa din CI nu mai este aceeași cu cea din talon (e în același judet). Am achitat impozitul la zi pentru masina la vechea adresa. Întrebarea este: voi obține stampilele fiscale (de la adresa veche unde e trecuta masina) cum ca nu am datorii pe contractul de vânzare cumpărare sau risc sa fiu obligata sa o transcriu/inmatriculez pe noua adresa pentru a o putea vinde?
Mulțumesc!
LaviniaGusu, utilizator
Puteti sa vindeti.